«Зберегти неможна зруйнувати» – зустріч по темі врятування архі- тектурних пам,яток міста …

Активісти, журналісти, архітектори, викладачі вишів, юристи, яким важливе збереження архітектурних пам,ятників Харкова, зібрались 4 квітня в Академії міського господарства для перегляду документального фільму і обговорення своїх дій.

Автори фільму провели зйомки в 9 містах України і записали інтерв,ю з 50-ма експертами. Де поставити кому, обираєш саме ти.. В фільмі-дослідженні «Зберегти неможна зруйнувати» йдеться про стан багатьох архітектурних об,єктів по всій Україні.

Разом з фільмом стартував всеукраїнський проект «Закон на захисті культурної спадщини» Покази і дискусії вже пройшли в Києві, Харкові, Полтаві. На черзі — Одеса, Дніпро, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ та Львів. Загальна для всієї країни проблема — зруйнування і втрата історичних будівель, а часом, цілих районів, палаців.

Головна задача — оперативно знайти шляхи вирішення ситуації, зібрати ідеї спеціалістів і небайдужих громадян. Думки враховують юристи проекту, які готують правки в законодавство по охороні культурної спадщини України. Свої пропозиції вони спрямують в державні профилюючі органи. Архітектура- музика міст і богатство, яке ми передаємо нащадкам!

Ті, хто зібрався на зустрічі 4 квітня, порівнювали ставлення до культурних пам,ятників в закордонних країнах, в тій же Чехії, Німеччіні, і в Україні. Не даремно з часів Майдану свідомі громадяни взяли на себе відповідальність і контроль за всім, що відбувається в країні. Харків,яни не можуть бути байдужими до того, що деякі будівлі в старому історичному центрі міста старіють, руйнуються, часто планомірно доводяться до зникнення.

Учасники дискусії плідно обговорили свої дії. Архітектор, викладач і екскурсовод Марк Розенфельд був як завжди красномовним і переконливим. Олена Роффе-Бекетова- онука славнозвісногоо архіитектора Олексія Бекетова й одна з організаторів проекту, подякувала юристам і журналістам за активну позицію і буквально порятунок архітектурної спадщини Харкова.

Напрацювали програму дій, підписали й розробили відповідні документи, петиції до міськради та профільного міністерства. Визначили правові норми, заручилися подтримкою іноземних журналістів і спеціалистів. Подякували всім активістам, волонтерам, небайдужим харків,янам, які щіро люблять історію свого міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *