Харків,яни, іменами яких названо вулиці в різних країнах и містах … частина II-а

Проспект ім. Дмитра Яворницького в місті Дніпрі.

Головна вулиця колишнього Дніпропетровська носить ім,я історика українського козацтва Дмитра Івановича Яворницького.

Вулиця імені Михайла Туган-Барановського, місто Львів.

Маючи дипломи фізика і юриста, вчений викладав політ. економію у Харкові та С-Петербурзі, займав високі пости у мін-ві фінансів Російської імперії. Приймав активну участь у революціях поч. ХХ сторіччя. Гаряче підтримував проголошення Української Народної Республіки (УНР), входив до складу уряду.

Вулиця імені Юрія Шевєльова у Києві.

Видатний український філолог, історик укр. літератури народився на поч. ХХ сторіччя в місті Харкові. Викладав у Харківському ун-ті, в інституті журналістики. Після звільнення міста від німецьких загарбників вченого звинуватили у зраді і пособництві окупантам, він  вимушений був поїхати в еміграцію спочатку до Швеції, потім до США. Працював в університеті Гарварда і в Колумбийському університеті.

Вулиця кошового Івана Сірка в місті Львові.

В Залізничному р-ні міста Львова знаходиться вулиця, яку названо на честь уродженця м.Мерефи Харківської області, знаменитого кошового отамана, активного учасника війни за незалежність України під головуванням гетьмана Богдана Зіновія  Хмельницького, Івана Сірка.

Вулиця імені Гната Хоткевича в місті Києві.

Відомий композитор, педагог, письменник Гнат Хоткевич народився в місті Харкові. Учасник відродження української культури на початку 20-го сторіччя, під час сталінського терору він був заарештований за безглуздим звинуваченням у германському шпіонажі  і розстріляний в Карелії, на Соловках.

Вулиця льотчиці Валентини Гризодубової в місті АлмаАти (Казахстан)

Майбутнє Валентини було визначене ще в малому віці. Донька гарного авіаконструктора, дівчинка з дитинства марила небом. Валентина Гризодубова вперше здійснила безпосадочный переліт Москва- Далекий Схід. Під час Другої Світової командувала цілим авіаційним полком- “Нічні відьми”.

Вулиця імені Петра Панча в місті Львові.

Петро Панченко, псевдонім Петро Панч, народився у м.Валки Харківськой області. Був активним учасником 1-ї світової війни, воював з більшовиками у військах УНР. Набутий війсковий досвід Панч змалював в літературних творах. Після 2-і світової війни став головою спілки письменників Харкова, секретарем української Спілки письменників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *